משילות הכנת תוכנית אב אסטרטגית ועד הנהלה מזכיר היישוב פורום הנהלת היישוב ועדות ביישוב ניהול מערך ההתנדבות אסיפות תושבים ועד מקומי או אגודה שיתופית תקנון היישוב ניהול תקציב היישוב ניהול קונפליקטים ניהול הקונפליקט מחוץ ליישוב ניהול הקונפליקט באסיפה הכללית – בעד ונגד הסיבות לקונפליקטים וסוגי קונפליקט בדקו את עצמכם יחסי גומלין בין היישוב לבין גורמי חוץ קהילה קיימות
מלאו את כתובת ה-Email שלכם וקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הנושא
הצטרף הסר
 

ניהול קונפליקטים

ניהול הקונפליקט באסיפה הכללית – בעד ונגד
11/11/2012

ניהול הקונפליקט דרך הצבעה באסיפה הכללית

 

ניהול הקונפליקט תלוי בסוגו ובאופן שבו אתם נוהגים לקבל החלטות ביישוב ולהתמודד עם קונפליקטים ודילמות. הביאו לפניכם טענות "בעד" ו"נגד" לניהול קונפליקט באסיפה הכללית. אספו את המידע ובחרו את אופן ניהול הקונפליקט הנכון לכם לסוג הקונפליקט שאותו אתם מנהלים:

טיעונים בעד:

האסיפה הכללית היא ראש וראשון לניהול קונפליקט באגודה והיא הרשות העליונה באגודה. סכסוך אשר נדון במסגרת האסיפה הכללית ומוכרע בהצבעה על ידי חברי האגודה, מסתיים בדרך כלל, היות שכל חברי האגודה מביעים את עמדתם וכופים את דעת הרוב באופן דמוקרטי על המיעוט.

הוצאת חבר, למשל, נדונה ראשית בוועד ההנהלה ולאחר מכן באסיפה הכללית. לחבר הזכות לפנות לבית המשפט המחוזי על מנת לבטל את הוצאתו, במידה והאסיפה הכללית החליטה לבטל את חברותו באגודה.

 

טיעונים נגד:

חובה לנקוט משנה זהירות לפני שמחליטים להביא קונפליקט לאסיפה הכללית. דרכם של קונפליקטים רבי משתתפים ליצור מחנאות ופלגנות בקהילה. הדיון בקונפליקט עלול להעמיק את הקרע בין המחנות וליצור פערים אשר יהיה קשה לגשר עליהם.

 

לא כל סכסוך ניתן או ראוי להביא לאסיפה הכללית. לא כל סכסוך ראוי שיידון בפרהסיה, באופן שבו כל החברים ידונו בו. ועד ההנהלה הוא המוציא לפועל של החלטות האסיפה הכללית, והוא הגוף הפועל והמפעיל של האגודה. לא רק שביכולתו לפתור קונפליקטים, אלא שמחובתו לעשות כן. ייתכן שוועד ההנהלה יהיה צד בקונפליקט אולם גם במקרה כזה הוא יכול לנהל אותו, ורצוי שינהג כך.

 

צעדי מנע מומלצים לפני הגעת הקונפליקט לאסיפה הכללית

עוד בטרם מובא סכסוך לפתחה של האסיפה הכללית מומלץ לנקוט בצעדים רבים ויצירתיים:

  • שקלו בכובד ראש כל היבט בקונפליקט המובא אל פתחה של האסיפה הכללית
  • נסו להגיע להסכמות עם הצדדים
  • הביאו להכרעת החברים נוסח מרוכך ככל הניתן של הקונפליקט
  • ודאו כי המתח הטבעי הקיים בקונפליקט לא יתלהט לממדים שאינם ברי שליטה
  • במקרה הצורך מנו צוות פנימי לפתרון הקונפליקט. ניתן להיעזר בסיוע מגשר לפתרונו. אשרו את התוצאה באסיפה
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית