משילות הכנת תוכנית אב אסטרטגית ועד הנהלה מזכיר היישוב פורום הנהלת היישוב ועדות ביישוב ניהול מערך ההתנדבות אסיפות תושבים ועד מקומי או אגודה שיתופית תקנון היישוב בדקו את עצמכם חשיבות תקנון היישוב סוגיית עדכון התקנון ניהול תקציב היישוב ניהול קונפליקטים יחסי גומלין בין היישוב לבין גורמי חוץ קהילה קיימות
מלאו את כתובת ה-Email שלכם וקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הנושא
הצטרף הסר
 

תקנון היישוב

סוגיית עדכון התקנון
11/11/2012
 

סוגיית עדכון התקנון הִנה סוגיה חשובה שיש להתייחס אליה בכל יישוב. הבאנו לפניכם את שני צידי המטבע כדי שתוכלו להחליט את ההחלטה הטובה ביותר עבור היישוב שלכם:

 

טיעונים בעד
התקנונים חוברו לפני שנים רבות ומאז היישובים שלנו עברו שינוי ניכר. לפיכך חלקים נרחבים בתקנון אינם רלוונטיים לחיי האגודה. לכן מומלץ להקים ועדת תקנון ובסיוע משפטי לעבור על התקנון מחדש ולבצע שינויים ועדכונים מתבקשים. השינוי יהיה חייב לעבור ברוב המיוחס המוגדר בתקנון.

טיעונים נגד
יש הגורסים כי למרות חוסר הרלוונטיות כביכול, רצוי לא לשנות את התקנון ולא לעדכן אותו אלא אם כן יש בו סעיף הפוגם בניהול השוטף של האגודה. כל שינוי בתקנון הוא "נפיץ" ולעיתים קשה לעקוב אחר המשמעויות החבויות, שאינן נראות במבט ראשון.

החלטות האסיפה מחייבות את חברי האגודה ואת הנהלת האגודה, אך נמוכות מהתקנון בהיררכיה השיפוטית. לכן סיבה נוספת לחוסר כדאיות בשינויים היא הקשיחות של התקנון ולכן עדיף לקבל החלטות באסיפה.

רצוי ללוות את שינוי התקנון עם ייעוץ משפטי וכנ"ל גם בכל מקרה שיש בו  ספק.

בנוסף, רצוי לקבל ייעוץ משפטי באופן שגרתי לגבי חוזים והסכמים ובכל תכתובת שיש לגביה סיכוי שתגיע להתדיינות משפטית עתידית.

להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית