משילות קהילה קיימות ועדת קיימות וסביבה יישובית מיפוי מצב קיים תוכנית עבודה חינוך סביבתי סדנאות וקורסים מומלצים פעילות חינוכית מומלצת לנוער הקרנת סרטים עם מסר אקולוגי מוסדות החינוך הפורמאליים והלא פורמאליים ביישוב הצורך בחינוך סביבתי בדקו את עצמכם בנייה ירוקה שכנות טובה בתחום הקיימות והסביבה - מקרה בקעת בית הכרם
מלאו את כתובת ה-Email שלכם וקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הנושא
הצטרף הסר
 

חינוך סביבתי

הקרנת סרטים עם מסר אקולוגי
13/11/2012

הקרנת סרטים עם מסר אקולוגי לקבוצות נוער או לקהל הרחב נמצאה ככלי יעיל ביותר. מיד לאחר הקרנת הסרט מתקיים דיון פתוח על המסרים העיקריים שנכללו בו. להלן דוגמאות למס' סרטים שניתן להקרין ביישוב, שזכויותיהם נרכשו על ידי המועצה:

מכורים לפלסטיק  - Addicted To Plastic
דוקומנטרי, קנדה, 85  דקות, אנגלית תרגום לעברית, 2008.
האם אתם יכולים לדמיין את חייכם ללא פלסטיק? כמה פלסטיק מיוצר בכל יום? בכל שעה? כמה פלסטיק נזרק אחרי שימוש של כמה דקות? ואיך כל זה משפיע עליכם באופן אישי ועל העולם בכלל?
הסרט "מכורים לפלסטיק" מקיף 3 שנים של צילומים ב-12 מדינות על פני 5 יבשות, כולל שני מסעות למרכז האוקיינוס השקט, במטרה לענות על שאלות אלה.
הסרט עוסק בתעשיית הפלסטיק ומספק נקודת מבט חיובית לגבי העתיד שלנו עם הפלסטיק. הוא מציג פתרונות מתקדמים למחזור שמיושמים כבר במקומות שונים בעולם.
איש לא משפיע - No Impact Man
דוקומנטרי, ארצות הברית, 90 דקות. אנגלית תרגום לעברית 2009.
הסרט עוקב אחר בני משפחת ביבן האמריקנית, שמחליטים להשאיר מאחור את אורח החיים הצרכני של השדרה החמישית בניו יורק לטובת הניסיון שלא ליצור שום השפעה לרעה על הסביבה למשך שנה שלמה. בני משפחת ביבן נאבקים שלא לצרוך חשמל או לייצר פסולת, כשבמקביל הם עוברים תהפוכות נפשיות עקב השינוי הדרמטי באורך חייהם. הסרט מציג דיוקן רגשי של בני הזוג ואת המשברים שבפניהם הם ניצבים ובודק כיצד הם מתמודדים עם הבחירה שקיבלו. מהיחסים ביניהם עולה השאלה: האם הצמצום באורח החיים יכול להביא עימו גם שינויים מפתיעים לטובה?
מדינה זבל
דוקומנטרי - ישראל  33 דקות, עברית.
זהו אינו סרט אקולוגי, אלא סרט השואל שאלה אחת פשוטה: מדוע אנחנו, הישראלים, בוחרים להעביר את חיינו בתוך לכלוך? בתוך זבל?!
איך אנחנו, כעם המחזיק מעצמו אומה פטריוטית, מטנף את ארצו בחוסר אכפתיות מופגן, כמעט ביוהרה.
לרגל חגיגות שנת ה-60 למדינה יצאתי למסע אל נדבכי הוולגאריות הישראלית. חמוש, בין השאר,במצלמה נסתרת, התחלתי לתעד את הוויית חיינו הפומביים. את הלכלוך ואת חוסר הכבוד הדדי. צילמתי ברחובות, בפארקים, בבתי מלון, בבתי הספר. אפילו הבאתי עדויות ממחנה ריכוז, גם שם מתברר, הישראלי אינו עוצר.

מכורים לנפט
דוקומנטרי - ארה"ב 60 דקות. אנגלית מתורגם לעברית 2005.
תומס פרידמן, עיתונאי וזוכה פרס הפוליצר, ניגש להפריך מיתוס נוסף על התחממות כדור הארץ ועוסק בשאלה האם ניתן לעבור כיום לשימוש באנרגיות מתחדשות בקנה מידה רחב. הבמאי יוצא למסע ברחבי ארצות הברית ומראה שהטכנולוגיה כאן והיא עובדת, רק צריך להפסיק לחשוש ולהתחיל ליישם. העיתונאי הבולט באמריקה  טוען שלהיות ירוק זו הפטריוטיות האמריקאית החדשה.

להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית