משילות קהילה קיימות ועדת קיימות וסביבה יישובית מיפוי מצב קיים תוכנית עבודה חינוך סביבתי סדנאות וקורסים מומלצים פעילות חינוכית מומלצת לנוער הקרנת סרטים עם מסר אקולוגי מוסדות החינוך הפורמאליים והלא פורמאליים ביישוב הצורך בחינוך סביבתי בדקו את עצמכם בנייה ירוקה שכנות טובה בתחום הקיימות והסביבה - מקרה בקעת בית הכרם
מלאו את כתובת ה-Email שלכם וקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הנושא
הצטרף הסר
 

חינוך סביבתי

הצורך בחינוך סביבתי
13/11/2012

הקיימות מתווה דרך של שינוי. לרבים ברור כבר היום שהשינוי הנדרש נוגע לכל אדם על פני כל כדור הארץ בשל הצורך בהקטנת טביעת הרגל האקולוגית בבית, בעבודה וביתר אפיקי החיים.

הובלת שינוי בסדר גודל כזה מחייבת השקעה משמעותית של משאבים לרבות כוח אדם, זמן, כסף, מתנדבים ועוד. השינוי הנדרש מהאדם נוגע למגוון פעולות: החל מכיבוי אורות ומזגנים, דרך שימוש נכון בתחבורה, צריכה נכונה, הפרדת פסולת לחומרי גלם, אופן הבנייה ואופן השימוש בבית המגורים, וכלה בהשפעה של כל אחד במקום העבודה במסגרת תפקידו, או כמתנדב פעיל ביישוב באחד מתחומי הקיימות.
ההשפעה של כל תושב תלך ותהיה משמעותית. בשנים האחרונות יש עלייה בכמות של המגזר השלישי ובאיכותו. גם המחאה החברתית בארצות רבות מוכיחה שההשפעה של הציבור הולכת וגדלה.


תוצאות מצופות ותפוקות

בראש ובראשונה נצפה כי נושא הקיימות והשמירה על הסביבה נמצא על סדר היום הציבורי ביישוב ובא לידי ביטוי  ביחס התושבים לנושא איכות הסביבה. למגמת העלייה במודעות לנושא ביישוב יכולים להיות ביטויים רבים:

  • באירועים קהילתיים מוטמע נושא איכות הסביבה והקיימות לתוך האירוע באופן מובנה בהתאם לסוג האירוע. לדוגמה, שימוש בתחבורה ציבורית כדי להגיע למקום האירוע, שימוש בכלים רב פעמיים, הפרדה למחזור כולל של החומר האורגני, וכד'.
  • יש מגמת שיפור בהתייחסות התושבים לנחלת הכלל במרחבים הציבוריים ביישוב
  • הנוער ביישוב פעיל בקהילה בתחומי קיימות שונים

לאור כל האמור לעיל משתמע כי החינוך הסביבתי הִנו כלי משמעותי להטמעת שינוי הרגלים הדרגתי בקהילה. הפעילות מתקיימת בכל שכבת גיל בנפרד וכאירועים לכלל הציבור.

 

בתפיסת  העולם של "יישוב לדורות" נשאף שבכל יישוב במשגב תהיה מודעות עמוקה ורחבה בתחום הקיימות והסביבה

 אשר תוביל לשינוי בהרגלים לשמירה על משאב הסביבה.

להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית