משילות קהילה קיימות ועדת קיימות וסביבה יישובית ייזום פעולות בתחום הקיימות צעדים מומלצים להקמת ועדת קיימות וסביבה ביישוב מטרות ומדדים הצורך בקיום הוועדה בדקו את עצמכם מיפוי מצב קיים תוכנית עבודה חינוך סביבתי בנייה ירוקה שכנות טובה בתחום הקיימות והסביבה - מקרה בקעת בית הכרם
מלאו את כתובת ה-Email שלכם וקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הנושא
הצטרף הסר
 

ועדת קיימות וסביבה יישובית

הצורך בקיום הוועדה
1/11/2012

בשנים האחרונות פוקד אותנו משבר סביבתי המתבטא בפרמטרים רבים,לרבות מחסור במים, עלייה בכמות הפסולת המוטמנת, ירידה בכמות השטחים הפתוחים, דלדול במשאבי הטבע, בלייה בפליטות גזי חממה מכלי רכב ותעשייה, ועוד. במקביל עולה מודעות הציבור לנושא הסביבתי. מודעות זו מתבטאת לעיתים בהתנהגויות שונות ביום-יום.

 

ועדת קיימות וסביבה תשים לה למטרה לקדם איכות חיים וסביבה מתוך התייחסות לערך הקיימות במטרה לגלות מחדש את הערך של הדברים המקיימים אותנו: האוויר והמים הנקיים, השקט של הגליל והמגוון של החורש הים תיכוני, השכונה שבה הילדים משחקים בחוץ בבטחה, או קהילה שבה קשיש הזקוק לעזרה יכול למצוא שכן הנכון לעזור.

מטרתה העיקרית של ועדה זו היא לקדם פיתוח בר-קיימא הממלא אחר צורכי ההווה מבלי לפגוע ביכולתם של הדורות הבאים, ילדינו ונכדינו, לספק את צורכיהם הם.

 

בתפיסת  העולם של "יישוב לדורות" נשאף שבכל יישוב במשגב תפעל ועדת קיימות וסביבה יישובית המבצעת פעולות יזומות, ומעוררת את מודעות התושבים לחשיבות של שמירת משאבי הסביבה ביישוב ובסביבתו ובטיפוחם.

להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית